czwartek, 30 października 2014

Kilka słów o moim doświadczeniu zawodowym

Ponieważ od kilku lat działam przede wszystkim na niwie społecznej, to wielu z Was kojarzy mnie tylko z Fundacją Mamy Wołomin, wcześniej z klubem mam, może z jakimiś innymi działaniami na rzecz mieszkańców miasta i powiatu.

Tym krótkim wpisem chcę przedstawić siebie bliżej :)

Urodziłam się w Kielcach, studiowałam dziennie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (więc jestem magistrem ekonomii, specjalizacja Stosunki Międzynarodowe), a część studiów spędziłam za granicą - semestr w Niemczech i semestr w Brazylii. I w Krakowie, i w Bonn, i w Maringa oraz Rio de Janeiro pracowałam na rzecz międzynarodowej organizacji studenckiej Aiesec.

Zresztą mogę śmiało powiedzieć, że Aiesec to moje pierwsze doświadczenia quasi zawodowe - w tamtych czasach organizowałam kilkukrotnie targi pracy tzw. Dni Kariery, kilka konferencji, m.in. na temat Etyki w biznesie, czy Krajową Konferencję Aiesec. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że to co lubię najbardziej, to właśnie organizowanie wydarzeń - od wymyślania pomysłów, po wszelkie sprawy logistyczne. Wtedy też prowadziłam pierwsze szkolenia, np. z zarządzania czasem czy efektywnej pracy w zespole.
Sporą wiedzę dała mi współpraca z firmami - na studiach byłam  ambasadorem firmy Philip Morris, współpracowałam z Polfą Kraków, odbyłam praktyki w Gazecie Wyborczej oraz w TP SA. Spędziłam też chwilę na stażach i wolontariacie za granicą: w Holandii i w Niemczech.

Pracę zawodową rozpoczęłam w 2000 roku - po przyjeździe z dalekich wojaży - w korporacjach w Warszawie. Pracowałam przede wszystkich w działach sprzedaży, zajmując się obsługą klientów, dbaniem o jakość świadczonych usług, oraz pozyskiwaniem nowych klientów. Wtedy byłam w tym całkiem niezła - zdobywając niejednokrotnie nagrody za ilość i jakość sprzedaży. Negocjacje, rozmowy handlowe, poszukiwanie partnerstw, rozpoczynanie działania firmy na nowych rynkach (np. zagranicznych) to moje ówczesne zadania.

W 2007 r. zdecydowałam o założeniu własnej firmy - była to spółka informatyczna, w Zarządzie której zasiadałam przez kolejne 4 lata. W tamtym czasie zajmowałam się właściwie wszystkim poza kwestiami technicznymi - sprzedażą, obsługą klientów, ale też marketingiem, sprawami personalnymi, administracyjnymi i nadzorem nad finansami. Moim konikiem stał się wówczas temat usprawniania pracy i wspomagania procesów zachodzących w firmach i instytucjach będących naszymi klientami: obmyślałam rozwiązania łącząc swoją wiedzę na temat funkcjonowania korporacji z kompetencjami informatycznymi pozyskiwanymi w tej pracy.

Nowością stały się dla mnie wtedy Fundusze unijne - zaczęłam pisać wnioski o dofinansowanie oraz prowadzić projekty unijne. Okazało się, że nie jest to takie trudne, by pozyskać pieniądze na działalność.

Zdobyłam dofinansowanie dla kilku firm i osób chcących założyć firmy - z czasem zaczęłam to robić niemal hobbistycznie, doradzając znajomym i nieznajomym skąd pozyskać pieniądze na działalność i jak spowodować, by ich firmy działały jeszcze lepiej. Takie doradztwo dla małych i młodych przedsiębiorców jest moim prawdziwym konikiem. Zresztą to doprowadziło mnie do projektu, jaki wolontarystycznie prowadziłam w 2011 roku - spotkania dla matek chcących założyć firmę - Biznes Mama.

Po koniec 2011 r. sprzedałam udziały w firmie (która rozrosła się wówczas do 3 spółek) i poświęciłam swój czas i energię Fundacji Mamy Wołomin - wtedy działającej jeszcze nieformalnie jako klub mam Mamy Wołomin.

W tej pracy wykorzystuję kompetencje pozyskiwane przez minione lata:

  • negocjacje, kontakty z ludźmi, poszukiwanie rozwiązań pasujących wielu stronom, 
  • szukanie rozwiązań spraw trudnych, dbałość o jakość działania
  • praca w zespole, nastawienie na rozwój osób 
  • praca projektowa, w oparciu o budżet i harmonogram
  • pozyskiwanie źródeł finansowania działalności 
  • znajomość wielu branż, ludzi z różnorodnych środowisk, tzw. spora sieć networkingowa :)
  • otwarcie na ludzi i na świat, wiedza o funkcjonowaniu przeróżnych środowisk



Od 2010 roku, gdy założyłam klub mam, kształcę się w zakresie działania organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej oraz funkcjonowania samorządu - mającego być najbliżej nas, mieszkańców.

W 2014 r. ukończyłam prestiżową Szkołę Liderów, czyli intensywny roczny program Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, który wzmocnił mnie przede wszystkim w moich działaniach lokalnych. O tym dłuższy wpis już wkrótce.

Mam nadzieję, że teraz będzie Wam łatwiej zrozumieć, dlaczego ja ciągle o tych firmach, o szukaniu dofinansowań, o projektach, budżetach i celach. Ja to po prostu robię od dobrych kilku lat.

Może teraz będę to wykorzystywać w pracy Radnej? Kto wie ...

Liczę na Wasze głosy w dniu 16 listopada.




Kandydaci do Rady Powiatu i Sejmiku Województwa

Ostatnio pisałam o tym, jak znaleźć na stronie PKW informację o tym, kto kandyduje do Rady Miejskiej. Dziś zgodnie z prośbami piszę o tym, jak krok po kroku odnaleźć kandydatów na inne szczeble samorządu:


Wybory do Sejmiku Województwa:

1. wejdź na stronę Państwowej Komisji Wyborczej http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/ i z mapki wybierz (kliknij) Twoje województwo - link dla województwa mazowieckiego
2. pod mapą znajdziesz Okręgi Wyborcze do sejmiku województwa, odnajdź swój powiat / miasto / dzielnicę i zapamiętaj numer - powiat wołomiński to nr 7
3. kolejna tabela przedstawia Listy Komitetów Wyborczych - klikam w kolumnę Okręg 7 (zapamiętany z punktu poprzedniego)
4. pojawia się tabelka z kandydatami do Sejmiku Województwa: dla powiatuwołomińskiego


Wybory do Rady Powiatu Wołomińskiego:

1 wejdź na stronę Państwowej Komisji Wyborczej http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/ i z mapki wybierz (kliknij) Twoje województwo - link dla województwa mazowieckiego 
2. idziesz do tabeli nr 3 z powiatami i klikasz swój powiat - link dla powiatuwołomińskiego 
3. w pierwszej tabeli odnajdujesz swoją gminę i zapamiętujesz liczbę - dla Gminy Wołomin jest to numer 5 
4. kolejna tabela to Listy Komitetów Wyborczych i tam klikasz w kolumnę Okręg 5 

5. pojawia się tabelka z kandydatami do Rady Powiatu - kandydaci do Rady Powiatu Wołomińskiego 


wtorek, 28 października 2014

Szanse na środki z Unii Europejskiej dla Wołomina

W miniony piątek, w Wołominie odbyło się szkolenie dotyczące funduszy unijnych w nowej perspektywie programowania tj na lata 2014-2020.

W sumie w tym okresie będzie funkcjonowało 6 programów krajowych, w tym 1 ponadregionalny dla Polski Wschodniej oraz 16 Programów Regionalnych. Podczas spotkania skupiono się na Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego, czyli na tym dotyczącym również Wołomina.

Z wielu informacji przedstawionych podczas szkolenia wyłapałam kilka, które moim zdaniem będzie można wykorzystać na naszym wołomińskim podwórku - podaję pomysły na co gmina mogłaby starać się o dofinansowanie:

Oś Priorytetowa III. Wzrost potencjału innowacyjnego i przedsiębiorczości
Cel tematyczny 03. Wzmacnianie konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw

pomysłem może być stworzenie inkubatora przedsiębiorczości, a może przygotowanie terenów inwestycyjnych, którymi przyciągniemy do nas nowych inwestorów

Oś priorytetowa IV. Przejście na gospodarkę niskoemisyjną
Cel tematyczny 04. Wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach

idealnym działaniem w tej osi jest wsparcie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej oraz budynków mieszkalnych, jak też modernizacja oświetlenia zewnętrznego dla przestrzeni publicznych

Oś priorytetowa VI. Jakość życia
Cel tematyczny 09. Promowanie włączenia społecznego, walka z ubóstwem i wszelką dyskryminacją

przykładowe projekty to inwestycje w infrastrukturę zdrowia, wspieranie rewitalizacji fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności - a nie brakuje takich w Wołominie

Oś priorytetowa VII. Rozwój regionalnego systemu transportowego
Cel tematyczny  07. Promowanie zrównoważonego transportu i usuwanie niedoborów przepustowości w działaniu najważniejszej infrastruktury sieciowej

Tutaj nie trzeba wymyślać nic - trzeba to zrobić!

Oś priorytetowa VIII. Rozwój rynku pracy
Cel tematyczny 08. Promowanie trwałego i wysokiej jakości zatrudnienia oraz wsparcie mobilności pracowników

trzeba pomyśleć nie tylko o tworzeniu nowych miejsc pracy oraz ułatwieniach dla przedsiębiorców w tworzeniu i utrzymywaniu miejsc pracy, ale też np. o zwiększeniu dostępności miejsc opieki nad dziećmi

Oś priorytetowa IX. Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem
Cel tematyczny 09. Promowanie włączenia społecznego, walka z ubóstwem i wszelką dyskryminacją

pomysłem jest zawodowe aktywizowanie osób i rodzin wykluczonych, wspieranie rodzin ubogich , aktywna integracja społeczeństwa itp., ale także wspieranie przedsiębiorczości społecznej choćby spółdzielni socjalnych mogących dawać kolejne miejsca pracy osobom zagrożonym wykluczeniami

Oś priorytetowa X. Edukacja dla rozwoju regionu
Cel tematyczny 10. Inwestowanie w kształcenie, szkolenia oraz szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie

w tym temacie mamy do zrobienia wiele, począwszy od upowszechniania, zwiększania dostępności i jakości edukacji przedszkolnej, poprzez np. indywidualizację nauczania w szkołach, czy współpracę szkół z rynkiem pracy. aż po zdobywanie kompetencji przez osoby dorosłe tzw. lifelong learning 


Pierwsze konkursy powinny pojawić się jeszcze w listopadzie 2014 r. Mam nadzieję, że Wołomin nie prześpi swojej szansy i że wykorzysta te możliwości dofinansowania jakie daje Unia. Tutaj krótko streściłam jeden program. A będą też inne.

Będąc radną, będę dążyła do tego, by wykorzystać fundusze unijne w tej - w sumie ostatniej już - perspektywie finansowania, do realnego rozwoju naszego miasta.


Proszę o głos w dniu 16 listopada.

niedziela, 26 października 2014

Jak znaleźć nazwiska kandydatów na radnych?

Kwestia znalezienia informacji o kandydatach na radnych jest zbyt skomplikowana dla większości obywateli - oczywiście część nazwisk wisi na okolicznych płotach i słupach, ale - moim osobistym zdaniem to trochę za mało...

Do wyborów 16 listopada 2014 r. pozostało nam szperanie w internecie w poszukiwaniu informacji o kandydatach. W kilku krokach pomogę Wam znaleźć informację, kto startuje w tegorocznych wyborach (na przykładzie mojego okręgu, ale ta sama droga dotyczy każdego innego okręgu)



  1. wejdź na stronę Państwowej Komisji Wyborczej http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/ i z mapki wybierz (kliknij) Twoje województwo - link dla województwa mazowieckiego
  2. idziesz do tabeli nr 3 z powiatami i klikasz swój powiat - link dla powiatu wołomińskiego 
  3. będąc w swoim powiecie, w ostatniej tabeli klikasz nazwę swojej Gminy - link dla Gminy Wołomin
  4. pojawiają się kolejno tabele: kandydaci na burmistrza i podział na okręgi wyborcze - odnajdujesz swój adres - i to nie jest zawsze tak łatwe :(
  5. kolejna tabela to Listy Komitetów Wyborczych - i tu analogicznie do poprzednich przykładów, klikasz w kolumnę Okręg nr ... - dla mojego adresu to nr 13
  6. pojawia się tabelka z kandydatami do Rady Miejskiej w Wołominie w okręgu nr 13:



Nr. listy
Nazwisko i imiona
Dane kandydata
Skrót nazwy komitety wyborczego
3
BANASZEK Paweł
zam. Wołomin, wiek: 18
KW Prawo i Sprawiedliwość
4
PIJANOWSKI Tomasz
zam. Wołomin, wiek: 38
KW Platforma Obywatelska RP
24
MOCZYDŁOWSKI Karol
zam. Wołomin, wiek: 62
KWW PS WOŁOMIN
27
FILABER Magdalena
zam. Wołomin, wiek: 37
KWW INICJATYWA SAMORZĄDOWA
28
ROKICKI Tadeusz
zam. Wołomin, wiek: 59
KWW CENTRUM SAMORZĄDOWE ELŻBIETY RADWAN

W ten sposób docieracie do informacji o nazwiskach osób kandydujących do Rady Miejskiej. Żałuję, że nie znajdziecie na stronie PKW większej ilości informacji o kandydatach. To pomogłoby w podjęciu decyzji o oddaniu głosu na konkretnego człowieka.

Niestety na razie pozostaje to w sferze marzeń, choć optymizmem napawa mnie ostatnia debata w Pałacu Prezydenckim, podczas której podjęto rozmowę na temat takiego rozwiązania w kolejnych wyborach.

A na razie ja uruchomiłam bloga, by dotrzeć z informacjami do Was, moich wyborców :)

Zachęcam do oddania głosu na mnie w zbliżających się wyborach w dniu 16.11.2014.

Ruszam z kampanią wyborczą :)

Do wyborów pozostały 3 tygodnie, więc moja kampania rusza pełną parą :)

Jestem po kilku pierwszych rozmowach z mieszkańcami mojego okręgu, tj. ulic: Prądzyńskiego od 20 do końca, Wiejskiej i kawałka Lipińskiej w okolicy Legionów - Prądzyńskiego.


Widać, że sporo osób jeszcze nie interesuje się zbliżającymi wyborami - a szkoda. Duża część osób nie wie, że mamy okręg jednomandatowy, że teraz wybieramy tylko jednego radnego z okolicy i że tym razem głosujemy na konkretną osobę, a nie na partię. Czuję się jak niosąca kaganek oświaty w naszą lokalną przestrzeń :)

Poniżej załączam moją ulotkę - postaram się z ulotkami dotrzeć do Was, moi przyszli wyborcy  w ciągu najbliższych 3 tygodni.





Do zobaczenia w lokalu wyborczym - głosujemy w Szkole nr 5 (oczywiście to uwaga to osób z okręgu nr 13 - mieszkańców ulic: Lipińska 9-11 nieparzyste, 22A-38A parzyste, Prądzyńskiego od 20 do końca oraz Wiejska.)

Liczę na Twój głos.



czwartek, 23 października 2014

Czym zajmuję się na co dzień

Korzystając z tego bloga chcę przedstawić siebie osobom, które mnie nie znają, a które mogą chcieć dowiedzieć się czegoś, co ich przekona do zagłosowania na mnie w dniu 16 listopada.

Zaczynam zatem od przedstawienia siebie w roli, z której jestem tu w Wołominie najbardziej znana - w 2010 roku zainicjowałam bezpłatne spotkania klubu mam, które funkcjonują od tamtej pory niezmiennie - różnica jest taka, że po pół roku nieformalnego działania przekształciliśmy się w Stowarzyszenie Zwykłe Mamy Wołomin, a po kolejnym roku - w Fundację Mamy Wołomin.

Jestem jedną z dwóch fundatorek oraz pełnię funkcję prezesa Fundacji Mamy Wołomin.

Nie jest to prezesostwo za szerokim biurkiem (choć faktycznie dużo czasu, zwłaszcza po nocach, spędzam przy komputerze, w papierach i na telefonie z Dorotą, która jest wiceprezesem Fundacji) , lecz praca u podstaw:

  • wymyślam projekty - pomysły na działania, które mogą spodobać się mieszkańcom Wołomina;
  • piszę wnioski o dofinansowanie projektów;
  • koordynuję niektóre projekty naszej Fundacji - wtedy zajmuję się wszystkim, począwszy od zaprojektowania plakatu, poprzez  stworzenie dokumentacji, promocję działań, nabór uczestników, bieżące kontakty z osobami zainteresowanymi dołączeniem do zajęć, aktualizację facebooka, bloga i strony www, aż po sprawozdania z projektów i sprawy urzędowe związane z rozliczeniem pieniędzy; 
  • prowadzę część zajęć, np. Grupy Zabawowe w Zielonce, Zajęcia Rozwojowe w Wołominie i Radzyminie czy warsztaty dla rodziców;
  • kontaktuję się z mediami;
  • załatwiam sprawy urzędowe - a nie jest ich tak mało :);
  • koordynuję pracę wolontariuszy i zespołu osób działających w Fundacji;
  • wciąż poszukuję nowych pomysłów na działania - kontaktując się z osobami prywatnymi, firmami, instytucjami - tak, by dobrze odpowiadać na potrzeby mieszkańców.


Jeśli to jeszcze nie obrazuje dokładnie tego, co robię na co dzień, załączę kilka zdjęć z całego tygodnia. Oczywiście nie ma tu zdjęć z pracy biurkowo - papierkowej, a "jedynie" to, co widzicie, w czym uczestniczycie:
 
czwartki w godz 10:00-12:45 - Grupy Zabawowe w Zielonce: 



środy godz 18:00 - 19:00 - Zajęcia rozwojowe w Wołominie


poniedziałek, środa i czwartek w godz 8:00-12:00 - opieka nad dziećmi w projekcie edukacyjnym


wtorek i piątek w godz 9:00-12:00 - Klubik Malucha w Wołominie


wtorek, 21.10. godz 16:00-20:00 Gramy w Planszówki w Wołominie
 poniedziałki w godz. 18:00-20:00 Cykl warsztatów z umiejętności wychowawczych w Wołominie


poniedziałki godz 10:00-11:00 Zajęcia Rozwojowe w Radzyminie
niedziela, 19.10 godz 15:00-19:00 Gramy w Planszówki w Tłuszczu 


 I tak każdego tygodnia :)

Choć nie, czasami jeszcze dochodzą spotkania z seniorami z Wołomina w ramach projektu Senior pomocny w partycypacji:



Nie ma tu jeszcze kilku wydarzeń, które koordynuję, lecz na których nie zawsze jestem - właśnie z uwagi na wielość spraw, którymi się zajmuję - poniedziałkowe zajęcia rozwojowe dla dzieci w Wołominie (9:30-11:30), wtorkowy Klub Mam w Zielonce (10:00-12:00) oraz środowy klub mam w Wołominie (10:30-12:30), jak również zajęcia niecykliczne np. warsztaty dla rodziców w Radzyminie, Wołominie i Tłuszczu.


Myślę, że jak będę Radną, to jeszcze lepiej będę mogła działać na rzecz mieszkańców Wołomina - chcę aby ludziom dobrze się tutaj żyło, aby w perspektywie kilku lat mogli uznać, że są zadowoleni i dumni z tego, że mieszkają właśnie w Wołominie :)

Dlatego liczę na Twój głos w wyborach 16 listopada.


wtorek, 21 października 2014

Okręgi wyborcze w Wołominie

Ze względu na to, że kilka osób pytało mnie już o to, jak znaleźć informację o przynależności do okręgu wyborczego oraz na jakich kandydatów na radnych będzie można oddać głos w wyborach 16 listopada, podaję zestawienie numerów i granic okręgów.

W Gminie Wołomin mamy 23 okręgi:


Granice okręgu
1
Sołectwa:
Cięciwa, Leśniakowizna, Majdan, Ossów, Turów, Mostówka
2
Sołectwa:
Czarna, Helenów
3
Sołectwo:
Duczki
4
Sołectwa:
Lipinki, Nowe, Grabie, Stare Grabie
5
Sołectwa:
Nowe Lipiny, Stare Lipiny,
6
Sołectwo:
Zagościniec,
7
Wołomin Osiedle Wołominek I:
Aleja Armii Krajowej 1-38, nieparzyste: 39-45; Gdyńska 1-37, nieparzyste 39-51;
Kobyłkowska, Kolejowa 1-5; Krótka; Okopowa; Parkowa 2-12 parzyste, 1-15 nieparzyste; Piłsudskiego 1A-16; Polska 1-16, parzyste: 20-30; Republikańska
1-18; Sasina 1-16A, parzyste: 18-28; Szpitalna; Średnia 1-16, parzyste 18-24;
8
Wołomin Osiedle Wołominek II:
Akacjowa, Annopol, Błońska od 51 do końca; Gościniec, Jesionowa, Kochanowskiego, Krakowska, Kraszewska, Lipowa, Lwowska 1-25, nieparzyste 27-29; Łąkowa, Mała, Orzechowa, Orzeszkowej, Parkowa od 14 do końca numery parzyste; Piłsudskiego od 17 do końca; Polska nieparzyste: 19-31, od 32A do końca; Powstańców Warszawy, Poznańska, Radzymińska, Republikańska 21 do końca; Różana, Sasina nieparzyste 17-29, od 30 do końca; Skośna, Suwalska, Szkolna, Średnia nieparzyste 17-25, od 26do końca; Torfowa, Willowa
9
Wołomin Osiedle Sławek:
Aleja Armii Krajowej parzyste 38A-50A, nieparzyste 51-63, 66-71E, nieparzyste 73A-89A; Białostocka, Błońska 1-48; Bratnia, Chełmska; Chodkiewicza; Dąbrowskiej, Dzielna, Gagarina, Gdyńska parzyste 38-52A, od 57 do końca; Głowackiego 2-25A, parzyste 28-36A, Jasna, Jaśminowa, Kolejowa od 15do końca; Konopnickiej, Kopernika, Kosmonautów, Laskowa, Lazurowa, Lubelska, Ludowa, Lwowska parzyste 26-32, od 33 do końca; Mazowiecka, Narcyzowa, Nowosławkowska, Piwna, Popularna, Rzeszowska, Sławkowska, Tęczowa 1-15, nieparzyste 19-23A; Tulipanowa, Widna, Żeromskiego, Żwirki i Wigury.
10
Wołomin Osiedle Sławek-Nowa Wieś:
Aleja Armii Krajowej parzyste 72-90, od 91A do końca; Bajeczna, Batorego, Bohaterów Westerplatte, Diamentowa, Geodetów, Głowackiego nieparzyste 27 – 39, od 40 do końca; Jesienna, Karpacka, Kilińskiego, Kleeberga, Kolorowa, Leśna, Łukasiewicza, Mazurska, Nowa Wieś, Okulickiego, Plater, Pomorska, Przejazdowa, Przeskok, Skłodowskiej, Stacja Słoneczna, Sudecka, Śląska, Tęczowa parzyste 16-24, od 25 do końca; Ujazdowa, Waryńskiego, Widok, Wiosenna, Wołyńska, Zgoda, Zimowa, Złota, Żółkiewskiego, Żytnia
11
Wołomin Osiedle Nafta:
Aleja Armii Krajowej parzyste 58, 60, 62, 64, 64A.
12
Wołomin Osiedla Sosnówka i Centrum:
Aleja Nagórna, Cementowa, Fieldorfa: 1-8, 10-12; Korsaka, Kozia, Legionów: 4-36, 38-56A parzyste; Łączna, Nadłąkowa, Nałkowskiego, Niecała, Nowa, Ogrodowa, Orwida, Ossowska, Piaskowa, Powstańców, Prądzyńskiego: 2-17, Prusa, Przejazd, Rejtana, Słoneczna, Sportowa, Szopena, Warszawska, Wileńska: 1-29, Wilsona, Wiśniowa, Wspólna, Wysockiego, Zaciszna.
13
Wołomin Osiedle Lipińska I:
Lipińska 9-11 nieparzyste, 22A-38A parzyste; Prądzyńskiego od 20 do końca; Wiejska
14
Wołomin Osiedle Lipińska II:
1-go Maja 1-18, 20-30 parzyste; Fieldorfa 9-9B nieparzyste, od 14 do końca; Lipińska 2-5, 10A-14 parzyste, 17-21, 23-31 nieparzyste; Starowiejska, Wylot.
15
Wołomin Osiedle Polna Asnyka:
Asnyka, Kiejstuta 1-17, 18; Kościuszki 1-22; Legionów 37-59 nieparzyste, 60-68A parzyste; Lipińska 37-41 nieparzyste, 42-80, 82-148 parzyste; Matejki 1-19; Mickiewicza 13-17 nieparzyste, 20-52; Moniuszki, Oleńki, Plac 3 Maja, Polna, Poniatowskiego 1-19; Przyjacielska, Sienkiewicza, Sikorskiego 20-26 parzyste, 29-55A, 57-63A nieparzyste; Słowackiego 2-17C; Teligi od 8A do końca; Traugutta.
16
Wołomin Osiedle Słoneczna – Kolonia Gródek:
Aleja Niepodległości: 1-5B, nieparzyste: 17-25; Boczna, Ciasna, Długa 20-31B; Duczkowska, Dworska, Kolonia Gródek, Osiedle Słoneczna, Peronowa, Reja: 1-6, od 8 numery parzyste do końca, Szosa Jadowska, Wąska, Wileńska: nieparzyste od 69 do końca, Zakładowa
17
Wołomin Osiedle Niepodległości I:
Aleja Niepodległości: parzyste 8-22, Chrobrego, Kościelna od 71 do końca; Królowej Jadwigi:5-15; Wileńska: od 90 numery parzyste do końca.
18
Wołomin Osiedle Niepodległości II:
Aleja Niepodległości: parzyste: 28-30; Kościelna: parzyste 56-68; Lipińska: nieparzyste:81-101, od 152 do końca; Mieszka I: parzyste od 4 do końca; Poprzeczna, Reja od 23
do końca
19
Wołomin Osiedle Niepodległości III:
Kazimierza Wielkiego, Kościelna: 63-67 nieparzyste; Królowej Jadwigi: 1-3; Mieszka I od 1 do końca numery nieparzyste; Reja nieparzyste: 7-19; Wileńska parzyste: 72-88;
20
Wołomin Osiedle Wileńska:
6 Września, Broniewskiego, Daszyńskiego, Długa od 33 do końca; Hutnicza, Katowicka, Kościelna: 1-54, nieparzyste: 55-61A; Mariańska, Mickiewicza: 2-12, parzyste: 14-16; Miła, Nowowiejska, Przechodnia, Sikorskiego: 1A-15, nieparzyste 21-21A; Teligi 2-6; Toruńska, Wileńska: 36-68; Żelazna
21
Wołomin Osiedle 1 Maja:
1 Maja 64 do końca; Aleja Niepodległości od 31 do końca; Andersa, Batalionu Parasol, Batalionu Zośka, Czwartaków, Graniczna od 19 do końca; Klonowa, Kmicica, Kresowa, Lipiny B, Lipiny Kąty, Partyzantów parzyste od 74 do końca, od 87 nieparzyste do końca; Podleśna, Rycerska, Skrzetuskiego, Słowiańska, Spokojna, Szarych Szeregów, Wesoła od 10 do końca; Wołodyjowskiego, Wołomińska 19, od 24 do końca; Zagłoby.
22
Wołomin Osiedle Partyzantów I:
Brzozowa, Dzika, Gryczana 1-10; Jodłowa, Kurkowa, Legionów nieparzyste 61-77, od 78 do końca; Leszczyńska, Ogrodów Działkowych, Partyzantów 1-51, nieparzyste 57-57A, 64 - 72 numery parzyste; Prosta, Rzeczna, Sokola, Świerkowa, Topolowa, Wierzbowa, Wołomińska nieparzyste 3-5; Zielona.
23
Wołomin Osiedle Partyzantów II:
1 Maja nieparzyste 19-25, 38-62; Błotna, Cicha, Graniczna 2B-17; Gryczana od 11A do końca; Kazimierzowska, Kiejstuta 17A – 19 nieparzyste, od 20 do końca; Kościuszki od 24 do końca; Krucza, Litewska, Marszałkowska, Matejki od 20 do końca; Mickiewicza od 58 do końca; Partyzantów parzyste 52-58; 59-63, 65 - 83A numery nieparzyste; Poniatowskiego od 24 do końca; Przepiórcza, Sikorskiego parzyste 56-66, od 67 do końca; Słowackiego od 19 do końca, Słowicza, Sosnowa, Sowia, Szara, Wesoła 2-8; Wołomińska 4, 5A-18A, 20; Wronia.



niedziela, 19 października 2014

Lista kandydatów na radnych w Wołominie


Jest już w internecie lista kandydatów startujących do Rady Miejskiej w Wołominie, a znaleźć ją można na stronie http://wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/143412. Jak widzicie, KWW Inicjatywa Samorządowa wystawił 23 kandydatów na Radnych, w tym mnie w okręgu nr 13.


Co do strony PKW, prawdę mówiąc, w XXI wieku oczekiwałabym czegoś bardziej nowoczesnego - użytecznego i przyjaznego, a na pewno obszerniejszego w dane o kandydatach. W sumie szkoda, że na stronie dotyczącej wyborów nie ma możliwości dodania choć krótkiego opisu do nazwiska kandydata.

Poszperajcie, kto w Waszym okręgu startuje - tym razem, dzięki systemowi jednomandatowych okręgów, oddajemy głos na konkretną osobę - w każdym okręgu zostanie wybrany najlepszy lub najlepsza :) 

W okręgu, w którym ja startuję - czyli nr 13 osiedle Lipińska I - mam czterech kontrkandydatów. Niestety nic o nich nie wiem, poza imieniem, nazwiskiem i wiekiem - jeden z nich zerka na mnie ze słupa sprzed domu. A myślę, że mieszkańcy mający za miesiąc zdecydować o swoim przedstawicielu na kolejne 4 lata, powinni mieć prawo dowiedzieć się czegoś więcej o nas - kandydatach.

Na tym blogu będę starała się przedstawić swoją kandydaturę.

Zapraszam do przejrzenia strony JA JAKO RADNA.

czwartek, 16 października 2014

Aktywność obywatelska - debata w Pałacu Prezydenckim

W dniu dzisiejszym uczestniczyłam w wyjątkowym dla mnie wydarzeniu - pierwszy raz w życiu byłam w Pałacu Prezydenckim i to jako gość:




Spotkanie było ciekawe, nie tylko dla mnie jako kandydatki do samorządu, ale również jako lokalnego lidera, a także obywatela chcącego i mogącego zaangażować się aktywnie w życie mojej społeczności. Debata była dość długa, ale najważniejsze punkty, moim zdaniem, to:

  1. konieczność uruchomienia w przyszłości ogólnopolskiego informatycznego narzędzia przedstawiającego kandydatów do samorządów;
  2. potrzeba zwiększenia świadomości obywateli na temat wagi wyborów samorządowych, a także poczucia wpływu na zapadające decyzje;
  3. otwartość Pana Prezydenta na wzmacnianie aktywności obywateli rozumianej również jako działanie organizacji pozarządowych; 
  4. zgoda większości dyskutantów o tym, żeby zaufać ludziom i oddać ich sprawy w ich własne ręce - to jest wg mnie istota samorządności, rozumianej jako możliwość decydowania o własnym losie, właśnie przez członków społeczności. 


Podczas tej debaty wybrzmiał również głos Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów, której mam przyjemność być członkiem. Powyższe zdjęcie obrazuje członków Sieci obecnych w Pałacu Prezydenckim. Kto mnie nie poznał? w sukience i okularach rzadko mnie widujecie :)


poniedziałek, 13 października 2014

Kto może na mnie zagłosować

Ze względu na zmianę liczby Radnych wybieranych w tegorocznych wyborach samorządowych w Gminie Wołomin, wprowadzono nowy podział na okręgi wyborcze. Nasza gmina została podzielona na 23 okręgi, których mieszkańcy wybierać będą po jednym Radnym.

Ja startuję z okręgu, w którym mieszkam, a jest to okręg nr 13 tj. Osiedle Lipińska I - zagłosować na mnie mogą mieszkańcy następujących ulic: Lipińska 9-11 nieparzyste, 22A-38A parzyste, Prądzyńskiego od 20 do końca oraz Wiejska.


Głosować będziemy w Szkole nr 5. 


Proszę o głos w dniu 16 listopada 2014 r.


Magdalena Filaber - kandydatka z listy KWW Inicjatywa Samorządowa





sobota, 11 października 2014

Z kim kandyduję

Warunkiem kandydowania w wyborach samorządowych jest zgłoszenie osoby przez Komitet Wyborczy. Ponieważ uważam, że na poziomie samorządu, nie powinny być ważne partie polityczne, bo ich interes często przedkładany jest ponad potrzeby lokalne, to szukałam w naszym otoczeniu ludzi aktywnych, dla których liczy się przede wszystkim rozwój Wołomina. Ważne dla mnie było to, by nie włączyć się w działania żadnej partii.

Osoba, która mnie przekonała do siebie to Dominik Kozaczka i Komitet Wyborczy Wyborców Inicjatywa Samorządowa. Zachęcam do wejścia na stronę http://dominikkozaczka.pl/
Komitet tworzą 23 osoby z terenu całej gminy, zatem nawet jeśli nie możecie zagłosować na mnie w okręgu nr 13, to zachęcam do oddania głosu na kandydata Inicjatywy Samorządowej - w każdym okręgu w gminie Wołomin startuje osoba z naszej Komitetu.




środa, 8 października 2014

Wybory samorządowe 2014 - zasady

Wybory samorządowe w tym roku odbędą się w dniu 16 listopada. W stosunku do wyborów sprzed 4 lat czeka nas kilka zmian organizacyjnych: 

  1. Gmina Wołomin przekroczyła liczbę 50 000 mieszkańców, a zatem zamiast 21, wybieramy w tym roku 23 radnych
  2. Wprowadzono okręgi jednomandatowe, co oznacza, że gramy zgodnie z zasadą "zwycięzca bierze wszystko" - z danego okręgu wygra jedna osoba o największej liczbie głosów. 
  3. Dla wyborców oznacza to mniejszą liczbę kandydatów, spośród których będziemy wybierać - koniec z długimi listami, gdzie większość nazwisk zbierała głosy na tzw. jedynki. Teraz KAŻDY kandydat ma taką samą szansę na wygraną.
To powoduje, że system jest łatwiejszy do zrozumienia dla wyborców, a wg mnie - bardziej sprawiedliwy: jako kandydatka do rady miejskiej postaram się dać się Wam poznać tak, byście zechcieli oddać swój głos właśnie na mnie.

sobota, 4 października 2014

Moja decyzja

Siadam do pisania bloga o takim niewymownym temacie, że już wszystko jasne:

Postanowiłam, że w najbliższych wyborach samorządowych będę kandydowała do Rady Miasta Wołomin. A na pytanie "dlaczego" odpowiadam, że nie było innej opcji:


Od kilku lat aktywnie działam na rzecz Wołomina - wymyśliłam klub mam i go zorganizowałam. Z czasem ta inicjatywa przekształciła się w Fundację Mamy Wołomin, która wspiera rodziny w wychowaniu i opiece nad dziećmi oraz działa na rzecz mieszkańców. 


W fundacji pełnię rolę Prezesa i jestem odpowiedzialna za generowanie nowych pomysłów, za pisanie wniosków i prowadzenie projektów. Uwielbiam to, co robię zwłaszcza, gdy widzę, jak dużo osób chce korzystać z efektów mojej i całego zespołu pracy.


W samym 2014 r. byłam kierownikiem projektów, w których łącznie zorganizowałam 200 wydarzeń w Wołominie i w całym powiecie, w większości bezpłatnych dla uczestników. Wierzę, że takie działania poprawiają jakość życia i przyciągają do nas kolejnych mieszkańców. A ponieważ bardzo mi zależy na tym, by miejsce mojego zamieszkania było przyjaznym i atrakcyjnym dla ludzi, to chcę swoją energię jeszcze mocniej wykorzystywać na rzecz rozwoju Wołomina. 

Oto kilka zdjęć z projektów, które realizowałam w ciągu ostatniego roku:
 zajecia rozwojowe dla dzieci 0-3 w Radzyminie

  klub mam w Wołominie

 warsztaty dla rodziców w Wołominie

   warsztaty dla rodziców w Radzyminie 

 teatrzyk dziecięcy

 bal karnawałowy

 zajęcia w bibliotece w Wołominie


 zajęcia rozwojowe w Wołominie

 grupy zabawowe w Zielonce

 wizyta w stajni w Zielonce

 piknik rodzinny w Zielonce 

 Lato w Zielonce 

 festyn w Wołominie

 animacje letnie w Wołominie

 piknik w Wołominie

 wieczory z grami planszowymi w Wołominie

 gry planszowe w Tłuszczu

 spotkania dla seniorów w Wołominie


Jest tego na tyle dużo, że wybrałam tu jedynie kilkanaście zdjęć z imprez i projektów, które realizuję na rzecz mieszkańców Wołomina i okolic. Bez względu na to, czy zostanę Radną, czy nie, działać będę dalej. Z tym, że jako Radna na pewno na wielu kolejnych polach :)



Proszę o głosy w dniu 16 listopada 2014 r.